Hunarmand uyushmasi > Yangiliklar > Fotoreportajlar > Jazoni o’tayotgan mahbuslar kasb bo’yicha o’qitildi va sertifikatlar topshirildi
Jazoni o’tayotgan mahbuslar kasb bo’yicha o’qitildi va sertifikatlar topshirildi
“Hunarmand” uyushmasi Buxoro viloyati bo’limi va oltinchi viloyat 1-sonli penitentsiar kaloniya ichki ishlar vazirligi bilan hamkorlikda usta hunarmandlar orqali jazoni ijro etuvchi mahkumlar 120 soatlik kasb bo’yicha o’qitilib, 86 mahkumga guvohnomalar topshirildi. Sertifikatlarni Buxoro viloyati Kogon tumani “ma’naviyat va ma’rifat” bo’limi boshlig’i Muhibova Madina Muhidinovna, Kogon va Qorovulbozor tumani “ijtimoiy ko’nikmalar markazi” rahbari Polechova Dilrabo…
“Hunarmand” uyushmasi Buxoro viloyati bo’limi va oltinchi viloyat 1-sonli penitentsiar kaloniya ichki ishlar vazirligi bilan hamkorlikda usta hunarmandlar orqali jazoni ijro etuvchi mahkumlar 120 soatlik kasb bo’yicha o’qitilib, 86 mahkumga guvohnomalar topshirildi.
Sertifikatlarni Buxoro viloyati Kogon tumani “ma’naviyat va ma’rifat” bo’limi boshlig’i Muhibova Madina Muhidinovna, Kogon va Qorovulbozor tumani “ijtimoiy ko’nikmalar markazi” rahbari Polechova Dilrabo abduvaxobovna va Buxoro viloyati bo’limi mutaxassisi Uchqun Xudoyarov topshirdilar. “Hunarmandlar” Uyushmasi.

Hunarmand uyushmasi > News > Photo report > Prisoners serving their sentences were trained by profession and certificates were handed over
Prisoners serving their sentences were trained by profession and certificates were handed over
In cooperation with the Bukhara Region Department of the” Craftsman ” Association and the Ministry of internal affairs of the sixth Region No. 1 Penitentiary kalonia, through master craftsmen, convicts performing punishment were trained in a 120-hour profession, and certificates were issued to 86 convicts. Certificates were handed over by Muhibova Madina Muhidinovna, head of…
In cooperation with the Bukhara Region Department of the” Craftsman ” Association and the Ministry of internal affairs of the sixth Region No. 1 Penitentiary kalonia, through master craftsmen, convicts performing punishment were trained in a 120-hour profession, and certificates were issued to 86 convicts.
Certificates were handed over by Muhibova Madina Muhidinovna, head of the “Center for social skills” of the Kagan District of the Bukhara region, Polechova Dilrabo abduvakhobovna, head of the “Center for social skills” of the Kagan district and Uchkun Khudoyarov, a specialist of the Bukhara region department. Association Of “Artisans”.