Hunarmand uyushmasi > Yangiliklar > Yangiliklar > Davron Safoyev xotirasiga bag‘ishlangan «Otam haqida suhbat» deb nomlangan ko‘rgazma bo‘lib o‘tdi
Davron Safoyev xotirasiga bag‘ishlangan «Otam haqida suhbat» deb nomlangan ko‘rgazma bo‘lib o‘tdi
Samarqand shahridagi “Chorsu” san’at galereyasida rangtasvir ustasi Davron Safoyev xotirasiga bag‘ishlab «Otam haqida suhbat» deb nomlangan ko‘rgazma bo‘lib o‘tdi. Viloyat hokimligi, madaniyat boshqarmasi, O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar va “Hunarmand” uyushmasi viloyat boshqarmasi hamkorligida tashkil etilgan ko‘rgazmada rassomlar, hunarmandlar, tasviriy san’at ixlosmandlari, jamoatchilik vakillari ishtirok etdi. Ko‘rgazmada O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi, musavvir Davron Safoyevning ijodiy xazinasidan tanlangan…
Samarqand shahridagi “Chorsu” san’at galereyasida rangtasvir ustasi Davron Safoyev xotirasiga bag‘ishlab «Otam haqida suhbat» deb nomlangan ko‘rgazma bo‘lib o‘tdi. Viloyat hokimligi, madaniyat boshqarmasi, O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar va “Hunarmand” uyushmasi viloyat boshqarmasi hamkorligida tashkil etilgan ko‘rgazmada rassomlar, hunarmandlar, tasviriy san’at ixlosmandlari, jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Ko‘rgazmada O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi, musavvir Davron Safoyevning ijodiy xazinasidan tanlangan asarlar, shuningdek, uning izdoshi Bahrom Safoyevning yetmishga yaqin asarlari namoyish etildi. Ular orasida «Buvam ertaklari», «Tog‘ qizi», «Gulsanam», «Buyuk Temur» kabi san’at asarlari kishida yaxshi taassurot qoldiradi. Mazkur ko‘rgazma joriy yilning may oyigacha davom etadi.

Hunarmand uyushmasi > News > Yangiliklar > There was an exhibition in memory of Davron Safoyev called “Conversation About My Father
There was an exhibition in memory of Davron Safoyev called “Conversation About My Father
In the Art Gallery “Chorsu” in Samarkand, an exhibition called “conversation about my father” was held in memory of the master of painting Davron Safoyev. The exhibition, organized by the cooperation of the Regional Municipality, the Department of culture, the Regional Department of the Union of artistic creators and “Artisans” of Uzbekistan, was attended by…
In the Art Gallery “Chorsu” in Samarkand, an exhibition called “conversation about my father” was held in memory of the master of painting Davron Safoyev. The exhibition, organized by the cooperation of the Regional Municipality, the Department of culture, the Regional Department of the Union of artistic creators and “Artisans” of Uzbekistan, was attended by artists, artisans, lovers of Fine Arts, representatives of the public.
The exhibition featured selected works from the creative treasury of the artist of the Republic of Uzbekistan, musevvir Davron Safoyev, as well as about seventy works by his follower Bahrom Safoyev. Among them, such works of art as” Grandmother’s fairy tales”,” Mountain Girl”,” Gulsanam”,” great Timur ” make a good impression on a person. This exhibition will last until may of this year.