Hunarmand uyushmasi > Yangiliklar > Yangiliklar > Rishton tumanida “Kulollar sayli” o‘tkazilishi rejalashtirilgan
Rishton tumanida “Kulollar sayli” o‘tkazilishi rejalashtirilgan
2024 yil 18-19 may kunlari Farg‘ona viloyati Rishton tumanida “Kulollar sayli” o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Ushbu tadbir doirasida respublikaning yetakchi san’atshunoslari ishtirokida ilmiy amaliy konfrensiya va kitob taqdimoti o‘tkazish, tadbirni yuqori darajada tashkil etish maqsadida “Hunarmand” uyushmasi viloyat boshqarmasi boshlig‘i R.Mirzaaxmedov, akademik, professor, san’atshunoslik fanlari doktori, “Fan va turmush” jurnali bosh muxarriri Akbar Hakimov, san’atshunoslik fanlari doktori…
2024 yil 18-19 may kunlari Farg‘ona viloyati Rishton tumanida “Kulollar sayli” o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Ushbu tadbir doirasida respublikaning yetakchi san’atshunoslari ishtirokida ilmiy amaliy konfrensiya va kitob taqdimoti o‘tkazish, tadbirni yuqori darajada tashkil etish maqsadida “Hunarmand” uyushmasi viloyat boshqarmasi boshlig‘i R.Mirzaaxmedov, akademik, professor, san’atshunoslik fanlari doktori, “Fan va turmush” jurnali bosh muxarriri Akbar Hakimov, san’atshunoslik fanlari doktori (PhD),“SAN’AT” jurnali bosh muharriri, O‘zbekiston Fanlar akademiyasi, San’atshunoslik instituti katta ilmiy xodimi Binafsha Nodir, Rishton an’anaviy kulolchiligi nomoyondalari Alisher Nazirov, Sharofiddin Yusupov hamda Rustam Usmonov ustaxonalarida bo‘lib o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan tadbir bo‘yicha ustalar bilan fikr almashdilar.

Hunarmand uyushmasi > News > Yangiliklar > The District of Rishton is scheduled to host the Potters ‘ island
The District of Rishton is scheduled to host the Potters ‘ island
On may 18-19, 2024, “Kulollar sayli” is scheduled to be held in Rishton District of Fergana region. Within the framework of this event, the head of the Regional Department of the Association “Craftsman” in order to hold a scientific practical conference and book presentation with the participation of the leading art critics of the Republic,…
On may 18-19, 2024, “Kulollar sayli” is scheduled to be held in Rishton District of Fergana region. Within the framework of this event, the head of the Regional Department of the Association “Craftsman” in order to hold a scientific practical conference and book presentation with the participation of the leading art critics of the Republic, to organize the event at a high level.Mirzaakhmedov, academician, professor, Doctor of Arts, Editor-in-chief of the journal “Science and life” Akbar Hakimov, doctor of arts (PhD), Editor-in-chief of the journal“art”, Senior Researcher Of The Institute of Art Studies of the Academy of Sciences of Uzbekistan Purple Nadir, Rishton traditional pottery nomoyondalar Alisher Nazirov, Sharofiddin Yusupov and Rustam Usmanov exchanged views with the Masters on the planned event.