Hunarmand uyushmasi > Yangiliklar > Yangiliklar > Uyushma rahbari vazifasini vaqtinchalik bajaruvchisi o‘z so‘zida tumanlararo muloqotni yo‘lga qo‘yish har bir hunarmandga individual yondashuv lozimligi haqida gapirdi
Uyushma rahbari vazifasini vaqtinchalik bajaruvchisi o‘z so‘zida tumanlararo muloqotni yo‘lga qo‘yish har bir hunarmandga individual yondashuv lozimligi haqida gapirdi
Bugun 15 mart kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi rais o‘rinbosari, “Hunarmand” uyushmasi raisi vazifasini vaqtinchalik bajaruvchisi O‘raqov Jamshed Radjabovich Zoom platformasi orqali videoselektor yig‘ilish o‘tkazdi. Uyushma rahbari vazifasini vaqtinchalik bajaruvchisi o‘z so‘zida tumanlararo muloqotni yo‘lga qo‘yish, jumladan har bir hunarmandga individual yondashuv lozimligi haqida gapirdi. Buxoro, Samarqand, Xorazm viloyatlarida hamda Toshkent shahrida azaldan hunarmandchilik rivojlangan. Qoraqalpog‘iston…
Bugun 15 mart kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi rais o‘rinbosari, “Hunarmand” uyushmasi raisi vazifasini vaqtinchalik bajaruvchisi O‘raqov Jamshed Radjabovich Zoom platformasi orqali videoselektor yig‘ilish o‘tkazdi. Uyushma rahbari vazifasini vaqtinchalik bajaruvchisi o‘z so‘zida tumanlararo muloqotni yo‘lga qo‘yish, jumladan har bir hunarmandga individual yondashuv lozimligi haqida gapirdi. Buxoro, Samarqand, Xorazm viloyatlarida hamda Toshkent shahrida azaldan hunarmandchilik rivojlangan.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Qashqadaryo, Jizzax, Sirdaryo va qisman Surxondaryo viloyatida hunarmandchilik rivojlanishi past darajada. Albatta har bir hududning o‘zining tarixi, iqlimi, sharoiti va qadriyatlari bor. Shu bilan birgalikda hudud maydoning uzoq yaqinligi ham inobatga olish kerak. A’zolarni jalb qilishda, a’zolik tushumi rejalarini qo‘yilishida yuqorida keltirilgan omillar hisobga olinishi kerak. Har bir hududda hunarmandchilikni rivojlantirish, hududdagi fuqarolar, yoshlar, ayollar, imkoniyati cheklangan insonlarni hunarmandchilikka jalb etilishida mahalladagi hokim yordamchilari bilan birgalikda ishlash lozimligi tushuntirdi.
Mahallada biznes reja bo‘ladi ularning ichidan hunarmandchilikka asoslangani bilan ishlash kerak. Kimgadir kredit, kimdir susidiya kerak. Birinchi navbatda hokim yordamchilari, tuman hokimining birinchi o‘rinbosarlari hamda Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vazirligining quyi bo‘g‘inlari bilan ishlash kerakligi ta’kidlandi. Uyushma xodimlari faoliyatini KPI orqali baholash tizimini joriy etish, shuningdek, besh yil davomida a’zolarning passivlik darajjasini tahlil qilish, Axborot xizmati faoliyatini kuchaytirish kabi masalalarga e’tibor qaratildi.

Hunarmand uyushmasi > News > Video > In his speech, the acting head of the Association spoke about the need for an individual approach to each craftsman to establish inter-district dialogue
In his speech, the acting head of the Association spoke about the need for an individual approach to each craftsman to establish inter-district dialogue
Today, on March 15, O’raqov Jamshed Radjabovich, deputy chairman of the Chamber of Commerce and industry of Uzbekistan, acting chairman of the “Craftsman” Association, held a videoselector meeting through the Zoom platform. In his speech, the acting head of the Association spoke about the need to establish inter-district dialogue, including an individual approach to each…
Today, on March 15, O’raqov Jamshed Radjabovich, deputy chairman of the Chamber of Commerce and industry of Uzbekistan, acting chairman of the “Craftsman” Association, held a videoselector meeting through the Zoom platform. In his speech, the acting head of the Association spoke about the need to establish inter-district dialogue, including an individual approach to each craftsman. Crafts have long developed in the regions of Bukhara, Samarkand, Khorezm and the city of Tashkent.
The development of crafts in the Republic of Karakalpakstan, Kashkadarya, Jizzakh, Syrdarya and partly Surkhandarya region is at a low level. Of course each area has its own history, climate, conditions and values. In combination with this, it is also necessary to take into account the distant proximity of the territory area. When recruiting members, the above factors must be taken into account when laying membership revenue plans. The development of crafts in each area explained the need to work together with the deputy governors of the neighborhood in the involvement of citizens of the area, young people, women, people with disabilities in crafts.
In the neighborhood there will be a business plan from within which it is necessary to work with the fact that it is based on crafts. Someone needs credit, someone needs susidia. It was emphasized that the first place should be worked with the deputy governors, the first deputy governors of the district and the lower branches of the Ministry of poverty reduction and employment. Attention was paid to such issues as the introduction of a system of assessment of the activities of employees of the association through the CPI, as well as the analysis of the level of passivity of members for five years, strengthening the activities of the Information Service.