Hunarmand uyushmasi > Yangiliklar > Fotoreportajlar > “Milliy ѳnermentshiligimiz milletimiz baylыg‘ы” nomli hunarmandlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi
“Milliy ѳnermentshiligimiz milletimiz baylыg‘ы” nomli hunarmandlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi
Berdaq nomidagi Qoraqalpoq adabiyoti va tarixi davlat muzeyida “Milliy ѳnermentshiligimiz milletimiz baylыg‘ы” nomli hunarmandlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi. Ko‘rgazmada esdalik buyumlari, milliy liboslar tayyorlash, chinni, fayans va sopol buyumlarini tayyorlash, oddiy metaldan milliy uslubda taqinchoqlar yasash va kashta yo‘nalishlari bo‘yicha 7 hunarmand qatnashishdi, ko‘rgazma davomida usta hunarmandlar tomonidan mahorat darslarini ko‘rsatib berildi.
Berdaq nomidagi Qoraqalpoq adabiyoti va tarixi davlat muzeyida “Milliy ѳnermentshiligimiz milletimiz baylыg‘ы” nomli hunarmandlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rgazmada esdalik buyumlari, milliy liboslar tayyorlash, chinni, fayans va sopol buyumlarini tayyorlash, oddiy metaldan milliy uslubda taqinchoqlar yasash va kashta yo‘nalishlari bo‘yicha 7 hunarmand qatnashishdi, ko‘rgazma davomida usta hunarmandlar tomonidan mahorat darslarini ko‘rsatib berildi.

Hunarmand uyushmasi > News > Mahorat darslari > There was an exhibition of artisans entitled “National ѳnermentshilimiz milletimiz baylığı”
There was an exhibition of artisans entitled “National ѳnermentshilimiz milletimiz baylığı”
The State Museum of Karakalpak literature and history named after Berdaq held an exhibition of artisans entitled “Our nation’s national heritage”. The exhibition was attended by 7 craftsmen in the areas of making memorabilia, national costumes, making porcelain, faience and pottery, making jewelry in the national style from ordinary metal and embroidery, during the exhibition,…
The State Museum of Karakalpak literature and history named after Berdaq held an exhibition of artisans entitled “Our nation’s national heritage”.
The exhibition was attended by 7 craftsmen in the areas of making memorabilia, national costumes, making porcelain, faience and pottery, making jewelry in the national style from ordinary metal and embroidery, during the exhibition, master classes were shown by craftsmen.