Hunarmand uyushmasi > Yangiliklar > Yangiliklar > Alimova Arzixan Abdillayevna hunarmandchilik faoliyati haqida
Alimova Arzixan Abdillayevna hunarmandchilik faoliyati haqida
Alimova Arzixan Abdillayevna hunarmandchilik faoliyati bilan 1985 yildan buyon shug‘illanib kelmoqda, o‘z ishiga fidoyi va jonkuyar. Arzixan Alimova milliy quroqchilik hunarini hozirgi zamon ruhiga hamnafas qilib, kadimiy va zamonaviy yo‘nalishni birlashtirgan hunarmand ayol. Usta-shogird an’analari asosida shogirdlariga o‘z hunar sirlarini o‘rgatib kelmoqda, 10 dan ortik shogirdlari bor. Arzixan Alimova shahar, viloyat va Respublika tadbirlarida faol…
Alimova Arzixan Abdillayevna hunarmandchilik faoliyati bilan 1985 yildan buyon shug‘illanib kelmoqda, o‘z ishiga fidoyi va jonkuyar. Arzixan Alimova milliy quroqchilik hunarini hozirgi zamon ruhiga hamnafas qilib, kadimiy va zamonaviy yo‘nalishni birlashtirgan hunarmand ayol. Usta-shogird an’analari asosida shogirdlariga o‘z hunar sirlarini o‘rgatib kelmoqda, 10 dan ortik shogirdlari bor.
Arzixan Alimova shahar, viloyat va Respublika tadbirlarida faol ishtirok etib,milliy quroqchilikni san’at darajasiga olib chikib, bu yo‘nalishni bardavom bo‘lishini istaydi. Arzixan Alimova Qozog‘iston Respublikasi Taraz shahrida bo‘lib o‘tgan hunarmandlar festivalida faol ishtirok etib, qo‘shni respublikalarga mahsulotlarini eksportini yo‘lga qo‘ygan. Kelajakda Arzixan opa Orzixon hunarmandlar markazini tashkil qilish niyatida.

Alimova Arzikhan Abdillayevna has been engaged in handicraft activities since 1985, selfless and passionate about her work. Arzikhan Alimova is an artisan woman who combines the craft of national drought with the spirit of the present time, combining a cadimic and modern direction. On the basis of master-disciple traditions, he teaches his students the secrets…
Alimova Arzikhan Abdillayevna has been engaged in handicraft activities since 1985, selfless and passionate about her work. Arzikhan Alimova is an artisan woman who combines the craft of national drought with the spirit of the present time, combining a cadimic and modern direction. On the basis of master-disciple traditions, he teaches his students the secrets of his craft, he has more than 10 disciples.
Arzikhan Alimova actively participates in city,regional and Republican events, taking national drought to the level of art and wishing to stop this direction. Arzikhan Alimova took an active part in the festival of artisans held in Taraz, Republic of Kazakhstan and established export of products to neighboring Republics. In the future, arzikhan opa Orzikhan intends to establish an Artisan Center.