Hunarmand uyushmasi > Yangiliklar > O'zbekiston qahramonlari > Аlixoʼjaev Raxmatxoʼja – «Hunarmand» uyushmasining Аndijon viloyati boshqarmasi aʼzosi, pichoqchi usta«Mehnat shuhrati» ordeni bilan taqdirlandi
Аlixoʼjaev Raxmatxoʼja – «Hunarmand» uyushmasining Аndijon viloyati boshqarmasi aʼzosi, pichoqchi usta«Mehnat shuhrati» ordeni bilan taqdirlandi
Prezident Shavkat Mirziyoevning Farmoni bilan «Oʼzbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma toʼqqiz yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʼgʼrisida» Prezident farmoniga  koʼra Аlixoʼjaev Raxmatxoʼja    –    «Hunarmand» uyushmasining Аndijon viloyati boshqarmasi aʼzosi, pichoqchi usta«Mehnat shuhrati» ordeni bilan taqdirlandi

Hunarmand uyushmasi > News > O’zbekiston qahramonlari > Alikhojaev Rakhmathoja – a member of the Andijan regional board of the “Hunarmand” association, master knife maker was awarded the Order of “Labour Fame”
Alikhojaev Rakhmathoja – a member of the Andijan regional board of the “Hunarmand” association, master knife maker was awarded the Order of “Labour Fame”
According to the Decree of President Shavkat Mirziyoyev “On awarding a group of civil servants and employees of production and socio-economic spheres on the occasion of the twenty-ninth anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan” according to the Presidential Decree, Alikhojaev Rakhmatkhoja – member of the Andijan regional board of the “Hunarmand” association, master knife maker “Labour Fame” was awarded with the order